Škoda Scala inetriér

Interiér

Aj keď Škoda Scala patrí medzi tie „lacnejšie“ auta, je vybavená prvkami, ktoré vzbudzujú pocit pohodlia, kvality a útulnosti. Ide napríklad o podsvietenú prístrojovú dosku, osvetlenie vnútorných a vonkajších kľučiek dverí a efektné premietanie loga tohto auta na cestu.

Prečo sme sa rozhodli pre Škodu Scala?

Škoda Scala je kompakný avšak svojími rozmermi asi najväčší hatchback vo svojej triede a rozmermi (okrem objemu batožinového priestoru) pripomína Škodu Octávia druhej generácie. Čiže, ide o kvalitné, priestranné koncernové auto VW group, vhodné na prepravu max. 3 pasažierov. Vzhľadom na nadobúdajúcu cenu a prevádzkové náklady vozidla pôjde u nás o najlacnejšiu, dostupnú cenu prepravy a výšku cestovného pri zachovaní komfortu, bezpečnosti a úrovne prepravy.

Čo nás k tomu viedlo?

Písal sa prvý „rok korony 2020“. Neustálym tlakom svetových elít a veľmožov tohto sveta sa znižovanie vypúšťaných emisií do ovzdušia a elektrifikácia cestnej dopravy, stala alfou a omegou agendy úradníkov, ktorí sa svojimi nariadeniami, zákonmi a vyhláškami o emisiách snažili vytláčať z automobilového trhu klasické spaľovacie motory. Do nemilosti sa dostali obľúbené, úsporné a technologický vyspelé dieselové motory a tým naše „motoristické srdce“ a „dieselová duša“ strašne utrpela.
Veľmi sme túžili mať v našom autoparku Škodu Scala s brutálne úsporným 1,6 litrovým turbodieselom. Avšak „prvý rok korony 2020“ nebol zrovna ten ekonomický najúspešnejší a najziskovejší pre mnohé firmy. My sme neplánovali nákup nového auta. Niektoré firmy dokonca skrachovali alebo jednoducho nerozvíjali svoj potenciál z dôvodu obmedzujúcich opatrení a chýbajúcich financií, ziskov a svojích tržieb. Pre nás nastala situácia, kedy sme skrátka museli urobiť rozhodnutie v duchu hesla „teraz, alebo nikdy“.

Motor 1,6 TDi vo vozidle Škoda Scala, bolo možné objednať len do 31.8. 2020 a my sme mali 4 dni na to, aby sme sa rozhodli či to kúpime alebo nie. Rozhodnutie padlo. „No nekúp to.“ Auto sme objednali v posledný možný deň – 31.8. a taktiež v posledný možný deň – na Silvestra „prvého roku korony“ sme auto, ako možno posledné s motorom 1,6 TDi aj pompézne so všetkými náležitosťami prihlásili.

Po rokoch prevádzky bude možno naša Scala určitým spôsobom vzácna, avšak dnes je to pre nás v tejto vyhrotenej dobe najnovší prírastok, oživenie a čerstvý „jarný vánok“ v našom autoparku. Želáme si veľa šťastne najazdených kilometrov…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *